ΒΟΛΟΣ(Κ19)-ΠΑΟΚ(Κ19) 1-2 Αγχώθηκε, αλλά τα… κατάφερε ο ΠΑΟΚ!

Με νίκη απέναντι στον Βόλο συνέχισε στην φετινή Super League U19 ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ,

Αν και έμεινε πίσω στο σκορ, ο ΠΑΟΚ έδειξε μέταλλο νικητή και πήρε τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς, επικρατώντας με 1-2 απέναντι στον Βόλο, για την 3η αγωνιστική της Super League U19.Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη στιγμή κύλησαν τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης του Βόλου.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020 | TALENTABOUT.GR TEAM

Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη στιγμή κύλησαν τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης του Βόλου.

Όμως, στο 13ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με έναν νεαρό ποδοσφαιριστή του Βόλου να κερδίζει τους πάντες στον αέρα, κάνοντας το 1-0.

Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ έδωσε την απάντηση του σχετικά άμεσα, με τον Γκορτεζιάνη να φέρνει το παιχνίδια στα ίσια στο 22′, μετά από την τελική πάσα του Καλουτσικίδη.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό, ο “δικέφαλος του βορρά” έκανε ολική ανατροπή με δράστη για ακόμη μια φορά τον Γκορτεζιάνι, που βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα, ύστερα από την εξαιρετική πάσα του Κωνσταντέλια.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε απολύτως τίποτα και ο ΠΑΟΚ πήρε ακόμη ένα τρίποντο, το τρίτο φετινό του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Μάλιστα, αξίζει να αναφερθεί ότι μετά το σημερινό αποτέλεσμα, οι πρωταθλητές είναι ανίκητοι για 73 ολόκληρα παιχνίδια! Χωρίς αμφιβολία, φοβερή επίδοση!