ΜΑΤΣΑΡΑ… τεσσάρων αστέρων στη Λεωφόρο!

Μεγάλο παιχνίδι στη Λεωφόρο, με τον Παναθηναϊκό και τον Άρη να κάνουν… επίδειξη υψηλής τεχνικής.

Ο Παναθηναϊκός έκανε την… ανατροπή απέναντι στον Άρη και απέσπασε την ισοπαλία με 2-2, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Super League U19.

Η αναμέτρηση από τα πρώτα λεπτά ήταν… μοιρασμένη, με τις δυο ομάδες να χάνουν σωρεία ευκαιριών, με το “τριφύλλι” να χάνει τις πιο “κρίσιμες”.

Ο Άρης κατάφερε να σταθεί πιο τυχερός και να σκοράρει με τον Σπαρτιάτη στο 31ο λεπτό, ύστερα από εντυπωσιακό κόρνερ του Μπακουτσή (η μπάλα είχε αρκετά φάλτσα).

Η συνέχεια ήταν διαφορετική, με τον Άρη να ανεβάζει στροφές και τον Παναθηναϊκό να αμύνεται, ωστόσο το ημίχρονο ήταν για τους… φιλοξενούμενους.

Η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ήταν… η αρχή του πρώτου, με ευκαιρίες και τον Άρη να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τον Σπαρτιάτη, με προβολή στο 53ο λεπτό, ύστερα από γλυκιά σέντρα του Σάιμπερτ.

Τα πράγματα άλλαξαν και πάλι με τον Παναθηναϊκό να ανεβάζει στροφές και να απειλεί συνεχώς.

Στο 86ο λεπτό ο Καρβούνης είδε τον Τζαβίδα να του περνά τη μπάλα και με πλασέ μείωσε το σκορ, για να ισοφαρίσει ο ίδιος ποδοσφαιριστής ένα λεπτό αργότερα με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά.

Τελικά το 2-2 έμεινε, παρά τις προσπάθειες των νεαρών, και έτσι μοιράστηκαν έναν δίκαιο βαθμό