“Χ”άθηκε η… ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Από έναν βαθμό μοιράστηκε η Λάρισα με τον Παναθηναϊκό, χωρίς την επίτευξη κάποιου… γκολ.

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Super League U19Λάρισα και Παναθηναϊκός έφεραν “λευκή” ισοπαλία, με τον καθένα να παίρνει από έναν βαθμό.

Το παιχνίδι διεξήχθη στην έδρα της Λάρισας, με τον φιλοξενούμενο Παναθηναϊκό να χάνει μεγάλη ευκαιρία προκειμένου να κάνει το απόλυτο νικών στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες προκειμένου να βρουν δίχτυα, και έτσι, το πρώτο… στραβοπάτημα της νέας χρονιάς είναι γεγονός.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του “τριφυλλιού” πραγματοποίησαν ένα πολύ δυναμικό ξεκίνημα, με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια απέναντι σε Αστέρα Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης αντίστοιχα, ωστόσο, με την ομάδα της Λάρισας έμειναν στο… μηδέν.

Από την άλλη μεριά, η Λάρισα, ούτε τώρα κατάφερε να σημειώσει την πρώτη της νίκη, παίρνοντας τον πρώτο της φετινό βαθμό, μετρώντας παράλληλα και μία ήττα.